Vedoucí týmy nezaváhaly

První listopadový den se hrálo osm zápasů krajské ligy. Vedoucí týmy obou soutěží nezaváhaly, Jičín si veze plný bodový zisk z Jaroměře, Chotěboř vyplenila nedaleké Hlinsko. Zbylé zápasy přinesly vcelku očekávané výsledky bez většího překvapení.

KLM HK, 8. kolo

Vedoucí tým tabulky dnes čekal těžký zápas na ledě Jaroměře. Domácí se dlouho nemohli střelecky prosadit, naopak hosté si zejména ve druhé třetině vypracovali rozhodující náskok. Jaroměř se brankově probudila až v polovině třetí třetiny, jenže na dva rychlé góly dokázali Jičínští odpovědět a v poklidu dovedli zápas k výhře.
Jejich nejbližší pronásledovatel měl opticky snadnějšího soupeře. Baroni jsou zatím na poslední příčce tabulky, ovšem dnes začali venku nebojácně a rázem vedli o dvě branky. Třebechovice ještě v první třetině skóre otočili, ve druhé části Opočno opět srovnalo krok. Vše rozhodla branka v úvodu třetí třetiny a to jak se později ukázalo, byla branka vítězná. Když hosté neproměnili trestné střílení, tak mohli domácí slavit, ale nadřeli se víc než čekali.
Poslední zápas přivedl do Náchoda celek Nové Paky. Oba týmy jsou zatím hodně za očekáváním. Tři body nakonec zůstaly na náchodském ledě, a to zejména dvěma gólům během 24 sekund, díky kterým Náchod svému sokovi odskočil. A když krátce na to přišel další zásah, bodové ambice Paky se rozplynuly jako pára nad hrncem.

Jaroměř 2:6 Jičín
Třetiny: 0:1, 0:3. 2:2. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.

Třebechovice 4:3 Opočno
Třetiny: 3:2, 0:1, 1:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Náchod 6:2 Nová Paka
Třetiny: 2:1, 3:0, 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Utkání Hronov vs. Nový Bydžov se hraje 22. 11. 2017.

KLM PU, 10. kolo

Lídr tabulky z Chotěboře necestoval v desátém kole daleko, ale pouze do pár kilometrů vzdáleného Hlinska. To se letos prezentuje slušnými výkony, ovšem dnes si na soupeře nepřišla. Hosté dlouho potvrzovali své postavení, i jediný kritický moment ve třetí třetině, kdy se domácí přiblížili na rozdíl gólu, ustáli a vzápětí kontrovali šestým gólem.
Druhá Chrudim přivítala soupeře z Chocně. Diváci na branku čekali 29 minut, jako první se radovali hosté. Odpověď domácích netrvala dlouho a za několik okamžiků šli Chrudimští do vedení. Definitivní mat přišel pro hosty zkraje třetí třetiny, kdy domácí zaznamenali další dvě branky. Spartak se zmohl na odpověď, to bylo ale z jeho strany vše.
Derby se hrálo v Moravské Třebové, kde se představila Litomyšl. Zápas měl poměrně jednostranný průběh, domácí byli po celý zápas ve vedení a hosté se ke slovu dostali až když měli šestibrankovou ztrátu. Nevyužili tak možnost přiblížit se svým soupeřům v tabulce.
Kohouti z České Třebové měli dnes co napravovat, a sice blamáž z posledního domácího duelu proti Litomyšli. Jejich soupeřem byla rezerva Havlíčkova Brodu, jejíž odpor domácí zlomili ve druhé třetině. Třetí část již byla plně pod kontrolou a českotřebovští tak udobřili své fanoušky zaslouženou výhrou.
Poslední souboj obstarali dva poslední týmy tabulky. Předposlední Polička cestovala na led poslední Ledče. Na první branku se čekalo až do druhé třetiny, a byli to hosté, kdo se radoval jako první. Ledeč se snažila o odpověď, ale její snaha končila u gólmana hostí. Polička pozvolna navyšovala náskok, domácí se dočkali alespoň čestného úspěchu 90 sekund před koncem utkání.

Hlinsko 4:8 Chotěboř
Třetiny: 0:3, 1:2, 3:3. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 4:5, 4:8.

Chrudim 6:2 Choceň
Třetiny: 0:0, 2:1, 4:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Moravská Třebová 7:2 Litomyšl
Třetiny: 2:0, 4:0, 1:2. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2.

Česká Třebová 7:1 Havlíčkův Brod B
Třetiny: 2:1, 2:0, 3:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

Ledeč n. Sáz. 1:4 Polička
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Napsáno: 1. 11. 2017, 21:04 | Přečteno: 364x | Kategorie: Sezona 2017-18 | Napsal: petr |